O Szkole

  • Hola Amigos

Hola Amigos - Szkoła Języka Hiszpańskiego

Hola Amigos to szkoła językowa specjalizująca się w nauczaniu języka hiszpańskiego jako obcego. Na początku był to autorski program nauczania dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z czasem nasza działalność rozszerzyła się o kursy dla młodzieży i dorosłych.

METODYKA

Nasz program powstał w oparciu o metodę naturalną i komunikatywną łącząc je z technikami multimedialnymi. W Hola Amigos uczymy przez zabawę, wykorzystujemy znane i lubiane oraz tworzymy własne, autorskie gry językowe.

W naszej metodzie staramy się wykorzystywać jak najwięcej zmysłów i pobudzać jak najwięcej rodzajów inteligencji (a posiadamy ich aż osiem!). Na lekcjach dużo śpiewamy, gramy, rywalizujemy, odgrywamy scenki, improwizujemy i świetnie się bawimy, bo wtedy nauka przychodzi sama.

W młodszych grupach wykonujemy prace plastyczne związane z tematem lekcji (malujemy, lepimy, wycinamy). W starszych - korzystamy w multimediów - aplikacji internetowych, gier on-line i video. Staramy się za każdym razem zaskoczyć naszych uczniów i wywołać uśmiech na ich twarzach, bo w Hola Amigos nauka jest przyjemnością.

Prowadzimy zajęcia na terenie wilanowskich przedszkoli i szkół podstawowych oraz w Centrum Kultury Wilanów.

Oferujemy następujące kursy:

MAGDA MATUSZEWSKA
LEKTOR JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO, ZAŁOŻYCIELKA i METODYK SZKOŁY:

Jestem absolwentką Instytutu Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyłam także podyplomowe studia z zakresu pedagogiki oraz marketingu i zarządzania. Uczestniczyłam w wielu kursach i szkoleniach dla lektorów oraz tych dotyczących metodyki nauczania języka hiszpańskiego jako obcego. Ukończyłam specjalistyczny kurs nauczania dzieci języka hiszpańskiego w Instytucie Cervantesa, "Zabawy z Chustą animacyjną" organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA oraz kurs Terapii ręki - I stopnia.

Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę i śledzę najnowsze trendy z dziedziny nauczania, które skutecznie wykorzystuję na swoich zajęciach. Od kilku lat uczę języka hiszpańskiego dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, a także młodzież i dorosłych. Nauczanie języka jest moją pasją, odkrytą na nowo po urodzeniu się moich dzieci. Posiadanie ich pozwoliło mi odkryć jak na świat patrzą dzieci, co ich interesuje i w jaki sposób się uczą.